مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی:

افراد فاقد پوشش بیمه پایه، به شرط ارزیابی وسع بیمه می‌شوند

3374بازدید
آبان 08, 1398

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: سازمان بیمه سلامت در راستای تحقق عدالت در جامعه ملزم به پوشش بیمه اجباری سلامت برای همه افراد جامعه شده است. براین اساس افرادی که فاقد بیمه پایه هستند به شرط ارزیابی وسع و با توجه به وضعیت درآمدی بیمه می‌شوند.

وحید مجیدی در گفت‌وگو با خبرنگارآی هینا در تبریز درباره بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وسع افزود: بیشترین افراد تحت پوشش بیمه سلامت دراستان آذربایجان شرقی، روستاییان هستند و بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت استان قرار دارند.

 وی درباره ارزیابی وسع بیان کرد: با اجرای آیین نامه ارزیابی وسع می‌توان تشخیص داد که فرد در کدام دهک درآمدی بوده و بر این اساس فرد باید حق بیمه پرداخت کند.

 مجیدی ادامه داد: اولویت اول اجرای آیین نامه ارزیابی وسع با دهک‌های بالا و همچنین صندوق بیمه همگانی رایگان و کسانی که دفترچه آنها فاقد اعتبار است خواهد بود و اجرای این آیین نامه برای روستاییان از سال آینده شروع خواهد شد.

 وی اظهار داشت: بر اساس آیین نامه اجرایی مصوب دولت، وزارت رفاه باید حداکثر در بازه زمانی یک ماه نسبت به اعلام نتیجه ارزیابی وسع متقاضیان بیمه سلامت اجباری اقدام کند.

print